Kontakt

PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - DZIERZGOŃ
82-440 Dzierzgoń
ul. Wojska Polskiego 3
tel. +48 (055) 276 00 37; fax +48 (055) 276 25 70
e-mail:

Szansa dla niesłyszących

07.06.2013

Jak ułatwić kontakt z osobami niesłyszącymi? Komisja Europejska dała zielone światło dla realizacji programu pilotażowego dla użytkowników języka migowego. Dzięki nowatorskim technologiom audiowizualnym urzędnicy UE będą mogli porozumiewać się z ludźmi niesłyszącymi. Obecnie we wszystkich krajach wspólnoty z języka migowego korzysta prawie milion obywateli.

więcej...

Łotwa gotowa na euro

06.06.2013

1 stycznia 2014 r. Łotwa będzie mogła przejść z łata na euro – wynika ze sprawozdania przygotowanego przez Komisję Europejską. W ciągu ostatnich 3 lat władze w Rydze zdołały poradzić sobie z inflacją, nadmiernym deficytem oraz zdobyć zaufanie rynków. - Przewiduje się, że Łotwa będzie w bieżącym roku najszybciej rozwijającą się gospodarką w UE – prognozuje komisarz Olli Rehn.

więcej...

Za mało przedszkoli

04.06.2013

Polska znalazła się na końcu listy państw UE, które spełniają wymogi dotyczące liczby przedszkoli i żłobków. Brak ogólnie dostępnych placówek opieki nad dziećmi to jednak problem w większości krajów wspólnoty – obecnie tylko 8 państw członkowskich zrealizowało tzw. cele barcelońskie. Tymczasem zapewnienie opieki najmłodszym Europejczykom to jeden z warunków, aby za 7 lat UE mogła osiągnąć założony 75-procentowy poziom zatrudnienia.

więcej...

Konsultacje o BHP

03.06.2013

Do 26 lipca potrwają publiczne konsultacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Jak mówi komisarza László Andor, europejskie rozwiązania w tej dziedzinie są wzorem dla całego świata. Jednak wciąż istnieją obszary, gdzie potrzebne jest działanie - zwłaszcza jeżeli chodzi o wdrażanie przepisów BHP w mikro-, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz przewidywanie zagrożeń.

więcej...

Dzień Dziecka po europejsku

01.06.2013

31 maja br. na Wzgórzu Zamkowym w Dzierzgoniu dzieciaki radośnie świętowały swój dzień. Na imprezę zorganizowaną przez Dzierzgoński Ośrodek Kultury z okazji Dnia Dziecka został również zaproszony nasz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct- Dzierzgoń, który ze swojej strony również przygotował atrakcje dla najmłodszych…

więcej...

Europejskie wybory będą bardziej ... europejskie

31.05.2013

Podczas przyszłorocznej kampanii wyborczej partie polityczne powinny przedstawić swoich kandydatów na eurodeputowanych przynajmniej 6 tygodni przed otwarciem punktów wyborczych oraz jasno określić, kto jest ich faworytem do objęcia funkcji szefa Komisji Europejskiej. Ponadto, karty do głosowania powinny zawierać informacje, do której europejskiej rodziny politycznej należy dana narodowa partia - zdecydowali podczas wtorkowego głosowania członkowie parlamentarnej komisji ds. konstytucyjnych.

więcej...

Nie pal swojego zdrowia

30.05.2013

Spotkanie odbyło się we wtorek, 28 maja 2013 r. w warszawskiej siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i objęło prezentację najnowszych wyników badań dotyczących opieki nad palaczami oraz aktualne rezultaty kampanii „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma”, realizowanej z inicjatywy Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Polityki Konsumenckiej (DG SANCO) Komisji Europejskiej.

więcej...

Komisja Europejska chce chronić pszczoły

29.05.2013

Aby chronić europejskie pszczoły KE wprowadza od 1 grudnia br. ograniczenia w stosowaniu niektórych pestycydów. Środki te zostały uznane za jeden z kilku czynników, które mogą powodować spadek liczby tych owadów. - Pszczołom zawdzięczamy ok. 80 proc. zapylania – odbywa się to metodą naturalną i nic nas nie kosztuje – przypominakomisarz Tonio Borg.

więcej...

Fundacja Schumana ogłasza KONKURS

24.05.2013

Już niedługo powitamy w strukturach europejskiej wspólnoty nowe państwo członkowskie i właśnie temu wydarzeniu poświęcony jest konkurs "Witamy  Chorwację w UE". Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich do zaprezentowania, poprzez wybraną przez siebie formę sztuki plastycznej, Chorwacji i jej roli w Unii Europejskiej. Więcej na schuman.pl/chorwacjawue

więcej...

Dzierzgoń w tulipanach

10.05.2013

09 maja 2013 r. po raz pierwszy odbyły się w Dzierzgoniu obchody Dnia Europy, zorganizowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Dzierzgoń, który działa od początku bieżącego roku przy Regionalnym Towarzystwie Inwestycyjnym S.A. Tuż przed festynem grupa szczudlarzy oraz wolontariusze  rozdawali mieszkańcom Dzierzgonia żółte tulipany, które są symbolem tego święta.
Mieszkańcy miasta byli mile zaskoczeni. Tulipany to był tylko początek świętowania…

więcej...

Godziny otwarcia

Pon - Pt 7:30 - 15:30

Sprawdź także

Znajdź nas na