Kontakt

PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - DZIERZGOŃ
82-440 Dzierzgoń
ul. Wojska Polskiego 3
tel. +48 (055) 276 00 37; fax +48 (055) 276 25 70
e-mail:

Prace Parlamentu w I kwartale 2017

20.04.2017

W grudniu 2016 roku instytucje Unii Europejskiej (Parlament Europejski, Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej) porozumiały się w sprawie priorytetów legislacyjnych na 2017 r. obejmujących kwestie od e-handlu, przez ochronę środowiska, po wzmocnienie granic. Podsumowujemy projekty przyjęte przez Parlament w czterech pierwszych miesiącach roku.

więcej...

Mali migranci ze szczególnym wsparciem

18.04.2017

Szybka identyfikacja, pomoc zdrowotna i prawna, wsparcie w integrowaniu się – Komisja Europejska stawia na lepszą ochronę dzieci migrujących do Europy, szczególnie tych bez rodzin. - Dzieci powinny być naszym priorytetem, ponieważ są najbardziej narażone na zagrożenia – zwłaszcza, kiedy nie ma przy nich nikogo, kto by się nimi zaopiekował – powiedział pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

więcej...

Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych!

14.04.2017

Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych!

więcej...

UWAGA KONKURS PLASTYCZNY

13.04.2017

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Dzierzgoń ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z powiatów sztumskiego, kwidzyńskiego i malborskiego.

więcej...

Nie tylko na Wielkanoc

12.04.2017

Malowanie jajek jest tradycją w wielu europejskich krajach. Ale czy jajka, które kupujemy są bezpieczne dla naszego zdrowia? Parlament Europejski pracował nad szeregiem regulacji gwarantujących, że kury i ich jaja są hodowane w dobrych warunkach. Wśród nich znalazł się zakaz hodowania kur w wielopoziomowych, ciasnych klatkach i wprowadzenie systemu znakowania jajek zależnie od tego, w jakich warunkach zostały wyprodukowane. Obejrzyj wideo, żeby dowiedzieć się więcej.

więcej...

Regiony ze wsparciem

11.04.2017

Świętokrzyskie, Podkarpackie, Warmińsko-Mazurskie, Lubelskie i Podlaskie – to polskie województwa, znalazły się wśród europejskich regionów będących w gorszej sytuacji pod względem wzrostu gospodarczego i poziomu zamożności. Komisja Europejska przygotowała ocenę sytuacji i sposoby wspierania strategii wzrostu regionalnego za pomocą unijnych funduszy.

więcej...

Wakacje przez internet nie zawsze tańsze

10.04.2017

Zaniżone ceny, brak pełnych informacji o warunkach umowy, trudności z skontaktowaniem się z operatorem – to częste bolączki podczas rezerwacji wakacji przez internet. Dlatego KE i organy ochrony konsumentów skontrolowały część serwisów oferujących usługi turystyczne. W efekcie okazało się, że ponad połowa oferowała usługi opatrzone niepełnymi informacjami np. o ostatecznej cenie.

więcej...

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

07.04.2017

07 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.
W tym roku tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

więcej...

Koniec roamingu: Parlament usuwa ostatnią przeszkodę

06.04.2017

Parlament usunął w czwartek ostatnią barierę na drodze do zniesienia opłat detalicznych za roaming.

więcej...

Bezpieczniejsze wyroby medyczne

05.04.2017

Nasze starania o wprowadzenie bardziej rygorystycznych kontroli wyrobów medycznych na unijnym rynku doszły do skutku – powiedziała komisarz Elżbieta Bieńkowska. Rozporządzenia wprowadzają szereg ulepszeń w zakresie wyrobów medycznych i wyrobów do diagnostyki in vitro. Zaostrzone zostaną także wymogi dotyczące badań klinicznych oraz kontroli podmiotów zatwierdzających wprowadzanie do obrotu.

więcej...

Godziny otwarcia

Pon - Pt 7:30 - 15:30

Sprawdź także

Znajdź nas na