Kontakt

PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - DZIERZGOŃ
82-440 Dzierzgoń
ul. Wojska Polskiego 3
tel. +48 (055) 276 00 37; fax +48 (055) 276 25 70
e-mail:

Międzynarodowy Dzień Kobiet 2018 w UE

08.03.2018

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet koncentrują się na roli kobiet w mediach i sektorze nowych technologii.

Międzynarodowy Dzień Kobiet 2018 w UE

Media i technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) należą do najbardziej konkurencyjnych, najszybciej rozwijających się i najbardziej wpływowych branż w Unii Europejskiej i na świecie. Dlatego to bardzo ważne, by kobiety były w nich jednakowo reprezentowane i miały taki sam głos jak mężczyźni. W tym celu należy wprowadzić zachęty, by więcej kobiet znalazło się na wyższych stanowiskach w mediach i zachęcać dziewczęta do wyboru informatyki jako ścieżki kariery.

Kobiety w erze cyfrowej

Aby zwrócić uwagę na te kwestie, 8 marca, przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet, Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia w Parlamencie Europejskim organizuje posiedzenie komisji międzyparlamentarnej poświęcone w szczególności: kobietom w kształtowaniu mediów, wzmocnieniu pozycji kobiet i dziewcząt poprzez integrację cyfrową i wzrastającym ruchom na rzecz kobiet i równości w erze cyfrowej.


Wśród prelegentów są m. in.: przewodnicząca Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Vilija Blinkevičiūtė, komisarz UE ds. sprawiedliwości, spraw społecznych i równości płci Věra Jourová, reżyserka Sarah Gavron (Wielka Brytania) i inicjatorka festiwalu MadwomenFest Pilar Jurado (Hiszpania).

Debatę można śledzić online w czwartek, 8 marca, od godz. 9.00.

 

W czwartek, 8 marca, omówimy reprezentację kobiet w mediach oraz stereotypowe przedstawianie kobiet w środkach maswoego przekazu z posłanką Michaelą Šojdrovą (EPL, Czechy). Jej sprawozdanie na temat równości płci w sektorze mediów będzie przedmiotem debaty i głosowania podczas następnej sesji plenarnej.

Godziny otwarcia

Pon - Pt 7:30 - 15:30

Sprawdź także

Znajdź nas na