Kontakt

PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - DZIERZGOŃ
82-440 Dzierzgoń
ul. Wojska Polskiego 3
tel. +48 (055) 276 00 37; fax +48 (055) 276 25 70
e-mail:

Parlament Europejski w tym tygodniu ...

06.11.2017

W tym tygodniu posłowie pracują w komisjach i w grupach politycznych. Wśród tematów m.in. głosowanie ws. wzmocnienia kontroli granic zewnętrznych UE oraz rządy prawa w Polsce.

Parlament Europejski w tym tygodniu ...

By lepiej kontrolować i chronić granice, w poniedziałek Komisja Wolności Obywatelskich zagłosuje w sprawie reformy Systemu Informacyjnego Schengen II („SIS II”). Nowelizacja przepisów ma umożliwć m.in. lepszą wymianę informacji, skuteczniejsze wdrażanie decyzji o powrotach, lepsze wykorzystanie informacji o odciskach palców i zdjęć twarzy, poprawę systemu ostrzegania o potencjalnym zagrożeniu terrorystycznym.

Tego samego dnia Komisja Wolności Obywatelskich będziedyskutować na temat procedury ochrony praworządności w Polsce z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Początek o godzinie 16.00. Transmisja (z polskim tłumaczeniem) na EP Live oraz na EbS.

We wtorek, 7 listopada, Parlament Europejski będzie gospodarzem konferencji, która ma na celu przyjrzeć się szansom i wyzwaniom dla finansowania sektora czystej energii.

Wśród panelistów znajdą się m.in. przewodniczący PE Antonio Tajani, wiceprzewodniczący KE Jyrki Katainen, prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Werner Hoyer oraz gubernator Kalifornii Jerry Brown.

Grupy polityczne przygotowują się do sesji plenarnej, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Strasburgu.

Obserwuj Parlament Europejski na Twitterze, by być na bieżąco.

Godziny otwarcia

Pon - Pt 7:30 - 15:30

Sprawdź także

Znajdź nas na